Taktické cvičení 2015 Kondrac

Zásahová jednotka z Libže se 14.11. 2015 zúčastnila taktického cvičení v okolí Kondrace. Cvičení obsahovalo deset disciplín - dvě disciplíny byly velké a prováděly je společně čtyři jednotky a osm menších disciplín. Tyto menší úkoly  prováděly postupně všechny jednotky samostatně. Jednotka z Libže byla spojena s  Netvořicemi, Čerčanami a jednotkou z Kondrace. Jedna ze dvou větších disciplín byla dálková doprava vody. Pomocí čtyř hasičských stříkaček se dopravovala voda od potoka až k Domu přírody Blaník nedaleko Kondrace. Na této disciplíně naše jednotka dostala celkem sedm trestných bodů (3 za materiál - chyběl nám přetlakový ventil, 2 za signály a 2 za postup). Druhá větší disciplína se konala na kopci Jinošov. Tady čtyři jednotky udělaly rojnici a úkolem bylo najít v lese dvě pohřešované a zraněné osoby. Nakonec obě osoby byly nalezeny, byla jim podána první pomoc a vše dobře dopadlo. Zde hasiči obdrželi jen jeden trestný bod za komunikaci. Po dvou věších disciplínách následovalo osm menších disciplín. Začali jsme v prasečáku v Kondraci, kde bylo úkolem prohledat budovu po výbuchu, kde jsme nenašli tlakovou láhev a dostali jsme celkem 15 trestných bodů. Následoval požár lesa (Vítův mlýn), čerpání ejektorem (most přes Blanici u Znosimi), požární útok - zkracování a prodlužování proudů (Ctiboř), požár sazí v komíně (Radošovice), sebevrah na střeše (Vlašim - budova SDH), norná stěna (Řimovice), chybné nahlášení požáru (Vracovice). Mezi těmito disciplínami byla jedna tajná, ta se odehrála, když jednotka končila na mostě u Znosimi. Z ničeho nic přiběhli tři vodáci a křičeli, že se jim dva kamarádi převrhli v loďce, ať ho zachrání. Nakonec pomocí lana dostali na břeh jednoho člověka a druhého bohužel utonulého (figurínu) museli dostat na břeh pomocí kanoe. Menší zpestřením bylo, když dva členové naší jednotky nasedali na kanoi,  že si sedli čelem k sobě, ale ani tato situace jim nezabránila vytáhnout utonulého na břeh. Celkem naše jednotka dostala 25 trestných bodů a umístila se na šestém místě. Avšak nešlo o umístění, ale o to, aby se jednotky něco nového přiučily a dokázaly čelit novým situacím.

Na foto se můžete podívat ->zde<-